Archive for the ‘Новини’ Category

Състезание за математически таланти – 30 май 2015 г.

Класиране на I-ви клас

 

име училище  точки награда
1 Петър Петров Вълков ОУ,, Св.св. Кирил и Методий” 55 златен медал и грамота
2 Виктор Руменов Тултуков VII СОУ ,, Найден Геров” 40 сребърен медал и грамота
3 Григор Цветанов Начев VIII СОУПЧЕ,, Ал. Пушкин” 40 сребърен медал и грамота
4 Джулия Живкова Гинчева ОУ ,, П.Р.Славейков” 40 сребърен медал и грамота
5 Магдалена Христова Христова VII СОУ ,, Найден Геров” 40 сребърен медал и грамота
6 Мишел Жекова Жекова ОУ ,, Добри Чинтулов” 40 сребърен медал и грамота
7 Теоман Мехмед Ахмед ОУ,, Васил Априлов” 40 сребърен медал и грамота
8 Радина Стефанова VII СОУ ,, Найден Геров” 35 бронзов медал и грамота
9 Николай Ивелинов Ковачев ОУ ,, Св. св.Кирил и Методий” 35 бронзов медал и грамота
10 Николай Илиянов Цачев VIII СОУПЧЕ ,, Ал.Пушкин” 35 бронзов медал и грамота
11 Николай Николаев Янев VII СОУ ,, Найден Геров” 35 бронзов медал и грамота
12 Алекс Мартинов Киричев ОДЗ ,, Морска звездичка “ 35 бронзов медал и грамота
13 Александра Светлозар Стефанова ОУ ,, Св. св.Кирил и Методий” 30
14 Ния Бойкова Петрова ОУ ,, П.Р.Славейков” 25
15 Николай Николаев Бояджиев СОУ ,,Климент Охридски” 20
16 Габриела Николаева Христова ОУ ,, Добри Чинтулов” 15
17 Ина Мартинова Маноилова ОУ ,, Васил Априлов” 15
18 Цветелина Миленова Минчева VIII СОУПЧЕ ,, Ал. Пушкин” 15
19 Нели Тодорова Николова ОУ ,, Патриарх Евтимий” 10
20 Мариян Бозуров ОУ,, Св.св. Кирил и Методий” не се явил
21 Вивиян Василева VIII СОУПЧЕ,, Ал.Пушкин” не се явила
* Наградените ученици могат да получат отличията си на 5 юни от 16 ч – 17.30 ч в учебния център на бул.,,Сливница” 53.

 

Класиране на II-ри клас

 

име училище  точки награда
1 Цветан Иванов Тинев ОУ ,, Св.св. Кирил и Методий” 57 златен медал и грамота
2 Виктор Теодоров Илиев ОУ ,, П. Р. Славейков” 53 сребърен медал и грамота
3 Мартин Красенов Иванов VII СОУ ,, Найден Геров 53 сребърен медал и грамота
4 Йоанна Мирославова Тодорова ОУ ,, Антон Страшимиров” 49 бронзов медал и грамота
5 Кристиян Николаев Велчев VIII СОУПЧЕ ,, Ал. Пушкин” 48
6 Йордан Росенов Узунов ОУ ,, П. Р. Славейков” 45
7 Александър Георгиев Михайлов ОУ ,, П. Р. Славейков” 43
8 Яница Ангелова Янева ОУ ,, Васил Априлов” 41
9 Алев Месру Гемеджи VII СОУ ,, Найден Геров 40
10 Валери Валентинов Станев МФУ ,, Шарл Перо” 39
11 Ивета Веселинова Георгиева ОУ ,, Св.св. Кирил и Методий” 39
12 Цветелина Бориславова Георгиева СОУ ,, Климент Охридски” 38
13 Калин Каменов Калев ОУ,, Васил Априлов 37
14 Доника Тодорова Тодорова СОУ ,, Климент Охридски” 36
15 Ина Радостинова Тенева ОУ ,, Добри Чинтулов” 36
16 Мая Мирославова Димитрова СОУ ,, Климент Охридски” 36
17 Кристиян Николаев Кръстев VII СОУ ,, Найден Геров” 33
18 Мариета Станиславова Стоянова ОУ ,, Захари Стоянов” 32
19 Атанас Проданов Сталев ОУ ,,Захари Стоянов” 31
20 Павел Ясенов Янчев ОУ ,,Стефан Караджа” 30
21 Даниел Ясенов Шаршари ОУ ,, Стефан Караджа” 29
22 Ема Венелинова Михова VII СОУ ,, Найден Геров” 29
23 Симона Димитрова Иванова VII СОУ ,,Найден Геров” 29
24 Здравена Здравкова Кирилова VII СОУ ,, Найден Геров” 26
25 Карина Христова Карачорова ОУ ,, Стефан Караджа” 26
26 Радул Николай Николов СОУ ,, Климент Охридски” 26
27 Сияна Богомилова Живкова СОУ ,, Климент Охридски” 22
28 Иван Добромиров Иванов ОУ ,, Св.св. Кирил и Методий” 18
29 Андреа Найденова Тончева СОУ ,, Климент Охридски” 16
30 Васил Петров Драганов СОУ ,, Климент Охридски” 15
31 Стелиян Христов Станев VII СОУ ,,Найден Геров” 15
32 Иван Иванов Славов ОУ ,, Васил Априлов” 12
33 Едуард Александрович Симонян VIII СОУПЧЕ ,, Ал. Пушкин” 9
34 Мартин Емилов Белчев МФУ ,, Шарл Перо” 9
35 Станислав Иванов Стоянов ОУ ,, Стоян Михайловски” 6
Забележка: В зад. 9 за намерено едно решение от две възможни са присъдени 4 точки.
* Наградените ученици могат да получат отличията си на 5 юни от 16 ч – 17.30 ч в учебния център на бул.,,Сливница” 53.

 

Класиране на III-ти клас

 

име училище  точки награда
1 Деян Деянов Хаджи- Манич ОУ ,, Св.св.Кирил и Методий” 51 златен медал и грамота
2 Даниел Йорданов Адамов VIIi СОУПЧЕ ,, Ал. Пушкин” 47 сребърен медал и грамота
3 Мартин Пламенов Желязков ОУ ,,Стефан Караджа” 47 сребърен медал и грамота
4 Стефан Валериев Петров VII СОУ ,, Найден Геров 44 бронзов медал и грамота
5 Константин Константинов Томов СОУ,,Васил Левски”-гр.Д.Чифлик 42
6 Николай Антонов Благов ОУ ,, Йордан Йовков” 37
7 Вихрен Георгиев Наумов ОУ ,, П. Р. Славейков” 37
8 Радостин Петров Дончев ОУ ,, П. Р. Славейков” 33
9 Моника Бориславова Богданова ОУ ,, Добри Чинтулов” 32
10 Вероника Бисерова Балинова СОУ ,, Климент Охридски” 29
11 Теодор Ангелов Русев ОУ ,, Стефан Караджа” 23
12 Никола Мартинов Христов VII СОУ,,Найден Геров” 22
13 Лора Едуард Фенерджиян СОУ ,, Климент Охридски” 21
14 Християн Тодоров Тодоров СОУ ,,Климент Охридски” 16
15 Дениз Сунай Бейхан ОУ ,, Йордан Йовков” 13
16 Георги Георгиев Демиров ОУ ,, П. Р. Славейков” 12
17 Александър Павлов Петров ОУ ,, Добри Чинтулов” 12
18 Кристиян Кръстанов Йосифов ОУ ,, Св.св.Кирил и Методий” 12
19 Петър Иванов Петров ОУ ,, Св.св.Кирил и Методий” 9
20 Йоан Кирил Кирилов ОУ ,, Св.св.Кирил и Методий” 9
21 Иван Димитров Иванов I  Основно училище 9
22 Калоян Димов Митев ОУ,, Васил Друмев” 9
23 Юлена Мартинова СОУ ,,Климент Охридски” не се явила
Забележка: В зад.9 за намерено едно от две възможни решения са присъдени 4 точки.
* Наградените ученици могат да получат отличията си на 5 юни от 16 ч – 17.30 ч в учебния център на бул.,,Сливница” 53.

Състезание за математически таланти от 1,2,3,4 клас

Състезание за математически таланти от 1,2,3,4 клас – изтеглете цялата информация от тук

 

На 30 май 2015 година ще се проведе традиционното в края на всяка учебна година

,,СЪСТЕЗАНИЕ ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИ ТАЛАНТИ ОТ 1, 2, 3 и 4 КЛАС”

 

Инициатор: Школа ,,Ребус”

 

Регламент: Състезателите решават 12 задачи, както следва:

1 клас – Всички задачи са с избираем отговор. При посочен верен отговор ученикът получава по 5 точки.

2 клас , 3 клас и 4 клас – От 1  до 8 задачите са с избираем отговор ( 3 точки),

 от 9 до 11 задача – със свободен отговор (7 точки), зад.12 се решава подробно- за вярно решение и правилна обосновка (15 точки ).

  Продължителност: 90 мин. ( от 9 до 10.30 ч ).

Такса правоучастие: 7 лв

Място на провеждане: ОУ ,, Васил Априлов”

Финансиране: Със средствата, постъпили чрез такса правоучастие, се осигуряват консумативи, материали, награди и се покриват разходите по организацията и провеждането на състезанието.

  

Наградите:

1. място – златен медал и грамота

2. място – сребърен медал и грамота

3. място – бронзов медал и грамота

 

Записване за състезанието на адрес: бул.,,8- ми Приморски полк”60 / срещу Общината/

Работно време: 9 ч – 18.30 ч.

Краен срок за записване: 28 май

Тел: 0885 878 555  

Състезание за математически таланти – 2014 г. – класиране

КЛАСИРАНЕ

 

Резултати от състезание за математически таланти

Резултати от състезание за математически таланти

Класиране в математическия турнир,посветен на Деня на народните будители

МАТЕМАТИЧЕСКИ ТУРНИР, ПОСВЕТЕН НА ДЕНЯ НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ
КЛАСИРАНЕ

Място Име Точки Наградени
1 Васко Ковачев 51 т. грамота
2 Мартин  Пейчев 50 т. грамота
3 Надежда Богоева 48 т. грамота
3 Павел Желев 48 т. грамота
4 Микаела Варсамова 46 т. грамота
5 Владислав Стефанов 45 т. грамота
5 Денислав Минчев 45 т. грамота
6 Виктор Пашалов 44 т.
7 Александра Василева 40 т.
7 Иван Димитров 40 т.
8 Георги Тодоров 39 т.
9 Божана Фурнаджиева 37 т.
10 Валери Китипов 36 т.
10 Кристиан Димитров 36 т.
11 Габриела Стефанова 33 т.
11 Денислав Жеков 33 т.
11 Никола 33 т.
12 Тереза Богданова 31 т.
13 Юлиян Димитров 29 т.
14 Дениел Генадиев 28 т.
14 Йоан Логофетов 28 т.
15 Борислава Нанкова 26 т.
15 Димана Дениславова 26 т.
16 Христо 24 т.
17 София Грудева 23 т.
18 Анджела Вълчева 19 т.
19 Михаела Иванова 16 т.
20 Ния 14 т.
21 Кристияна Пейчева 11 т.
22 Алекс 6 т.
23 Катрин Кръстева 5 т.

Наградите ще бъдат връчени на 20 ноември 2011г. от 10.30 ч.

Школите по математика, бълг. език и англ. език стартират в началото на месец септември

МАТЕМАТИКА

Нашият център ви предизвиква да приемете обучението си по математика като приключение. Вие избирате дали ще участвате като герои , или ще бъдете зрители на състезанието.

Няма лесни и трудни задачи. Има такива, които са ви познати и други, които не сте срещали. Най-често познатите ги подминавате , а а интересни ви се струват непознатите- тези, които ви карат да мислите, да комбинирате всичките си знания и да се почувствате откриватели.
Точно тези задачи правят математиката интересна наука.

Решавайки задачи, вие ще добиете чудната увереност , че принадлежите към кръга на мислещите хора, за които математиката е предизвикателство ,забавление и полезен приятел по пътя към успеха.

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

Чрез забавни задачи, тестове и интересни упражнения вие ще изучавате богатството на родния език и неусетно ще се изкачвате към върховете, разкриващи необятните хоризонти на човешкото знание.

АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

В условията на съвременната глобализация почти няма човек , който да знае единствено родния си език.
Усвоете бързо,лесно и приятно англ. език в учебен център РЕБУС- Варна.

Часовете с квалифицирани преподаватели обхващат всички нива- от напълно начинаещи до напреднали.
Центърът разполага с огромен архив материали за езиково обучение. Акцентира се върху най-често допускани грешки, произношение, способността свободно да се комуникира на англ. език.

Резултати и снимки от проведения математически турнир „Св.св Кирил и Методий”

Име,фамилия Точки Наградени
1. Мартин Пейчев 48 т. | място
2. Ванина Ангелова 47 т. || място
3. Васко Ковачев 42 т. ||| място
4. Катя Златева 42 т. ||| място
5. Павел Желев 42 т. ||| място
6. Микаела Варсамова 39 т. |V място
7. Боян Емилов 37 т. V място
8. Валери Китипов 37 т. V място
9. Габриела Стефанова 37 т. V място
10. Владислав Стефанов 36 т. Грамота за много добро представяне
11. Цветелин Андреев 33 т. Грамота за много добро представяне
12. Надежда Богоева 32 т. Грамота за много добро представяне
13. Далия Георгиева 29 т.
14. Димана Маринова 29 т.
15. Александра Стоянова 23 т.
16. Денислав Минчев 23 т.
17. Георги Тодоров 21 т.
18. Тодор Петров 19 т.
19. Искра Василева 16 т.
20. Йоана Митева 16 т.
21. Жан Христов 14 т.
22. Александър Добромиров 6 т.
23. Петя Ковачева 5 т.

 

Забележка : Наградите ще бъдат връчени на 20 май 2011 от 17 часа!На всички пожелаваме успех на следващите състезания!


Categories
...